O projekcie

Od grudnia 2020 r. zachęcam do poznawania i rozpoczynania nowych aktywności

Pamiętacie film o chłopaku, który przez przypadek wziął udział w próbie baletu swoich koleżanek ze szkoły, a jakiś czas później został tancerzem Royal Ballet School (Billy Elliot)? Albo kojarzycie autentyczną historię Homera Hikama, który zafascynowany wyniesieniem na orbitę Ziemi pierwszego sztucznego satelity zaczął od zbudowania własnej rakiety (w wieku kilkunastu lat), a skończył na szkoleniu astronautów w NASA? Na pewno nie jest Wam obcy skoczek narciarski, który nim został mistrzem bacznie obserwował swojego idola – Jensa Weissfloga! Każdy z nich potrzebował inspiracji – jednej chwili, wydarzenia lub osoby – aby stać się specjalistą w swoim fachu.

Bakcyl na start powstał w grudniu 2020 r. Od tego czasu na blogu zachęcam do łapania bakcyla na spanie w lesie, morsowanie czy granie w planszówki. Razem ze specjalistami w tych i innych dziedzinach pokazuję, w jaki sposób stawiać pierwsze kroki w wybranych aktywnościach.

Na bakcylnastart.pl przeczytasz:
  • artykuły dedykowane konkretnym aktywnościom,
  • rozmowy z osobami aktywnymi - specjalistami w dziedzinach,
  • recenzje poradników dla osób początkujących.
Ponadto na profilu Facebook @bakcylnastart i Instagram bakcylnastart znajdziesz:
  • zapowiedzi interesujacych wydarzeń,
  • ciekawostki, 
  • relacje z eventów, w których biorę udział.

O mnie

Błażej Krawczyk. Ojciec dwóch chłopców, mąż, aktywny zawodowo 36-latek, a w wolnym czasie również fotograf, pilot dronów i rowerzysta.

Jestem pomysłodawcą bloga oraz autorem wszystkich publikowanych tutaj tekstów. Swoją przygodę z pisaniem rozpocząłem latem 2020 r. od artykułu pt. "Dron - jak go złapać i odlecieć?". Kilka miesięcy później uruchomiłem bakcylnastart.pl, a już w połowie 2021 r. rozpocząłem współpracę z redakcją Onet Styl Życia. 

Poznawanie nowych aktywności mam w naturze, zaś popularyzowanie wiedzy o nich sprawia mi niezwykłą satysfakcję.