Blog

Blog dla osób poszukujących pomysłów na nowe aktywności

Wakacyjne "nudzi mi się"...

Jak szybko Wasze dzieciaki nudzą się wakacjami? Jeśli na ich półmetku poszukujecie ratunku zapraszam do przeczytania nowego wpisu, w którym znajdziecie moje ulubione (bo skuteczne) metody przeciwdziałania narzekaniu i przesiadywaniu przed TV.

Czytaj Więcej
"Fotografia bez tajemnic" B. Peterson [RECENZJA]

Dla osoby, która dotychczas bezrefleksyjnie strzelała foty automatem rozpoczęcie świadomej znajomości z fotografią może okazać się zderzeniem z ciężarówką wypełnioną ogromem informacji. Kolizję tę zamortyzować może jedynie dobry przewodnik.

Czytaj Więcej
Hotel za free (#zanocujwlesie)

Zawsze warto mieć jakiś plan B. Jeżeli hotele zostaną zamknięte, loty odwołane, a cena paliwa zniechęci do uruchamiania pojazdu, wciąż szeroko otwarte pozostaną lasy. Jak w nich przeżyć? Koniecznie przeczytajcie!

Czytaj Więcej
Ratownik w 66 godzin (o kursie KPP)

Można umieć szybko biegać, głęboko nurkować i daleko skakać, ale skutecznie udzielać pierwszej pomocy po prostu trzeba! Z tego tekstu dowiecie się, czym jest KPP i jak zostać ratownikiem w zaledwie 66 godzin.

Czytaj Więcej
Geocaching i poszukiwacze skarbów

Wróciłem. Indiana Jones, Lara Croft, ani nawet Harry Potter i jego paczka nie byliby ze mnie dumni (może dorównałem jedynie poszukiwaczom złotego pociągu na Śląsku …). Miałem cztery cele – odnalazłem dwa ...

Czytaj Więcej
Morsujemy! (tylko po co?)

Bruce Banner, Natasha Romanoff czy Wim Hof – kto z nich mimo niezaprzeczalnych nadludzkich umiejętności nie należy (jeszcze) do Avengers? Pierwsza dwójka to komiksowi Hulk i Czarna Wdowa, ten trzeci zaś to całkiem realny ... Iceman.

Czytaj Więcej
Dron – jak go złapać i odlecieć?

Czy człowiek powinien latać? Tego pytania nie wypadałoby zadawać Ikarowi, braciom Wright czy Neil’owi Armstrong’owi, jednak brak upierzenia homo sapiens nasuwa pewną odpowiedź… Niezależnie od skutków ewolucji od zawsze próbujemy spojrzeć na ziemię z góry.

Czytaj Więcej