Artykuły

Każdy przeczytasz w maksymalnie 8 minut

Przed siebie (wstęp do caravaningu)

Bez planu, bez pośpiechu, bez telefonu. Trzasnąć dzwiami i odjechać. Jeżeli chodzi Wam to po głowie, przeczytajcie wstęp do caravaningu i czym prędzej wyruszajcie przed siebie!

Morsujemy! (tylko po co?)

Bruce Banner, Natasha Romanoff czy Wim Hof – kto z nich mimo niezaprzeczalnych nadludzkich umiejętności nie należy (jeszcze) do Avengers? Pierwsza dwójka to komiksowi Hulk i Czarna Wdowa, ten trzeci zaś to całkiem realny... Iceman.

Krav maga - konfrontacja to ostateczność

Zagrożenia fizyczne i presja psychiczna towarzyszą nam na co dzień. Jak się im skutecznie przeciwstawić? Odpowiedzi szukać można na treningach krav magi, o której piszę w najnowszym tekście. Zapraszam!

Geocaching i poszukiwacze skarbów

Wróciłem. Indiana Jones, Lara Croft, ani nawet Harry Potter i jego paczka nie byliby ze mnie dumni (może dorównałem jedynie poszukiwaczom złotego pociągu na Śląsku). Miałem cztery cele – odnalazłem dwa...

10 na 100. Fotografem bywać (cz. II)

W jaki sposób rozmyć tło, z wodospadu zrobić watę cukrową, a motylowi spojrzeć w oczy? W kwietniowym tekście znajdziecie kilka cennych podpowiedzi.

Ratownik w 66 godzin (o kursie KPP)

Można umieć szybko biegać, głęboko nurkować i daleko skakać, ale skutecznie udzielać pierwszej pomocy po prostu trzeba! Z tego tekstu dowiecie się, czym jest KPP i jak zostać ratownikiem w zaledwie 66 godzin.

10 na 100. Fotografem bywać (cz. I)

"Spośród każdych naświetlonych 100 zdjęć, zwykle nie więcej niż 10 jest wartych zachowania". Tak mało, czy tak dużo? Jak myślicie? Przeczytajcie tekst, a później sami sprawdźcie!

Dron – jak go złapać i odlecieć?

Czy człowiek powinien latać? Tego pytania nie wypadałoby zadawać Ikarowi, braciom Wright czy Neil’owi Armstrong’owi, jednak brak upierzenia homo sapiens nasuwa pewną odpowiedź…

Hotel za free (#zanocujwlesie)

Zawsze warto mieć jakiś plan B. Jeżeli hotele zostaną zamknięte, loty odwołane, a cena paliwa zniechęci do uruchamiania pojazdu, wciąż szeroko otwarte pozostaną lasy. Jak w nich przeżyć? Koniecznie przeczytajcie!